РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §6. Кількість речовини. Молярна маса речовин
| Назад до впр. 43 | впр. 44 | Вперед до впр. 45 |
44. Обчисліть масу (г):
а) водню H2 кількістю речовини 2 моль
Дано:
n(H2) = 2 моль
m(H2) – ?
Розв’язання:
Для знаходження маси використовуємо формулу 𝑚 = 𝑛 • 𝑀.
Спочатку обчислимо молярну масу водню H2:
M(H2) = 2 • 1 г/моль = 2 г/моль.
Тепер обчислимо масу:
m(H2) = 2 моль • 2 г/моль = 4 г.
Відповідь: m(H2) = 4 г.
б) кисню O2 кількістю речовини 3 моль
Дано:
n(O2) = 3 моль
m(O2) – ?
Розв’язання:
𝑚 = 𝑛 • 𝑀
M(O2) = 2 • 16 г/моль = 32 г/моль.
m(O2) = 3 моль • 32 г/моль = 96 г.
Відповідь: m(O2) = 96 г.
в) води H2O кількістю речовини 2,5 моль
Дано:
n(H2O) = 2,5 моль
m(H2O) – ?
Розв’язання:
𝑚 = 𝑛 • 𝑀
M(H2O) = 2 • 1 + 16 = 18 г/моль.
m(H2O) = 2,5 моль • 18 г/моль = 45 г.
Відповідь: m(H2O) = 45 г.
г) цукру C12H22O11 кількістю речовини 0,75 моль
Дано:
n(C12H22O11) = 0,75 моль
m(C12H22O11) – ?
Розв’язання:
𝑚 = 𝑛 • 𝑀
M(C12H22O11) = 12 • 12 + 22 • 1 + 11 • 16 = 342 г/моль.
m(C12H22O11) = 0,75 моль • 342 г/моль = 256,5 г.
Відповідь: m(C12H22O11) = 256,5 г.
д) золота кількістю речовини 0,08 моль
Дано:
n(Au) = 0,08 моль
m(Au) – ?
Розв’язання:
𝑚 = 𝑛 • 𝑀
M(Au) = 197 г/моль.
m(Au) = 0,08 моль • 197 г/моль = 15,76 г.
Відповідь: m(Au) = 15,76 г.