12 балів

РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §6. Кількість речовини. Молярна маса речовин

Реклама:

48. У якому зразку більше молекул: у кисні O₂ чи в озоні O3 масою по 100 г?

Дано:

m(O2) = 100 г
m(O3) = 100 г
Порівняти N(O₂) і N(O₃).

Розв’язок:

Щоб порівняти кількість молекул, треба порівняти кількість речовини (n), бо 𝑁 =𝑛 • 𝑁𝐴.

Обчислимо кількість речовини кисню:

M(O2) = 2 • 16 = 32 г/моль.

n(O2) = 100 г/32 г/моль ≈ 3,125 моль.

Обчислимо кількість речовини озону:

M(O3) = 3 • 16 = 48 г/моль.

n(O3) = 100 г/48 г/моль ≈ 2,083 моль.

Порівнюємо: n(O2) > n(O3).

Отже, у зразку кисню більше молекул.

Відповідь: Більше молекул у зразку кисню O2.

Повідомити про помилку
Реклама: