12 балів

РОЗДІЛ 1. Пізнаємо кількісні закони хімії - §6. Кількість речовини. Молярна маса речовин

Реклама:

45. Визначте молярні маси та назви простих речовин, якщо маса зразка кількістю речовини:

а) 7 моль дорівнює 444,5 г

Дано:

n = 7 моль
m = 444,5 г
M – ?, назва речовини – ?

Розв’язання:

𝑀 = 𝑚/𝑛

M = 444,5 г/7 моль = 63,5 г/моль.

Таку молярну масу має проста речовина мідь (Cu).

Відповідь: M = 63,5 г/моль, мідь (Cu).

б) 3,5 моль дорівнює 84 г

Дано:

n = 3,5 моль
m = 84 г
M – ?, назва речовини – ?

Розв’язання:

𝑀 = 𝑚/𝑛

M = 84 г/3,5 моль = 24 г/моль.

Таку молярну масу має проста речовина магній (Mg).

Відповідь: M = 24 г/моль, магній (Mg).

в) 0,25 моль дорівнює 8 г

Дано:

n = 0,25 моль
m = 8 г
M – ?, назва речовини – ?

Розв’язання:

𝑀 = 𝑚/𝑛

M = 8 г/0,25 моль = 32 г/моль.

Таку молярну масу має проста речовина сірка (S).

Відповідь: M = 32 г/моль, сірка (S).

Повідомити про помилку
Реклама: