УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - Українські пісні (Зажурилась Україна - За Сибіром сонце сходить)

Реклама:

5. Яку історичну подію зображено в пісні «Чи не той то хміль»?

Історичною основою пісні «Чи не той то хміль» стала перша перемога козацького війська під проводом Богдана Хмельницького у Визвольній війні 1648—1654 рр. — битва під Жовтими Водами. Проти війська Речі Посполитої виступили козацькі загони і їхні союзники татари. Тріумф під Жовтими Водами надихнув український народ на звитяжну боротьбу проти соціального та національного гноблення, вселив упевненість у звільненні з неволі.

6. Знайдіть приклади гіперболи в пісні «Чи не той то хміль». З якою метою цей художній засіб використовують у піснях про народного героя?

Гіпербола — художній прийом, який полягає в перебільшенні рис людини, предмета чи явища з метою надання зображуваному виняткової виразності.

Гіперболи в пісні «Чи не той то хміль»: «Іде ляхів сорок тисяч ….— А я ляхів не боюся…За собою великую потугу я знаю», «Ой втікали вражі ляхи — погубили шуби...».

Прийом гіперболи типовий для фольклорних творів: у пісні йдеться про сорок тисяч ляхів «хорошої вроди», хоча з історії відомо, що в битві під Жовтими Водами десятитисячне військо Богдана Хмельницького розбило дванадцятитисячну армію поляків.

За допомогою явного та навмисного перебільшення народ ідеалізував майстерність та мужність Богдана Хмельницького.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->