Дієслово

Реклама:

Умова:

1. Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок.
Що є гарніше, ніж дзвінкий весняний ліс! Ще в ярах сніги лежать, а вже щебету! А вже сонце! А цвіту, цвіту! Ніби під землею справляють феєрверк – так і вибухають білі, сині, лілові, жовті барви.
Лісові квіти дуже квапляться. їм треба вирости, зацвісти, зав'язати насіння – усе це, поки не розкрилося листя на деревах, поки вниз вільно ллється
сонячне світло.
Зірка Мєнзатюк
2. Чи дотримується авторка чітко визначеної побудови тексту? З якою метою вона вживає слова в переносному значенні? Що виражають окличні речення? Спробуйте визначити тип цього тексту.
! Невеликий за обсягом твір, що має довільну побудову, називають есе. У ньому автор висловлює свої переживання, думки та враження.
Есе може бути схожим на розповідь, містити елементи опису чи міркування, але не вимагає чіткої позиції щодо предмета висловлювання.
3. Які почуття пробудило у вас прочитане есе? Якими думками, враженнями ви хотіли б поділитися з письменницею? Запишіть про це чотири-п'ять речень.


Розв'язання:

3. Прочитавши есе я ніби опинилася у весняному лісі. Переді мною постали картини пробудження лісу від зимового сну. Слова, вжиті в переносному значенні та окличні речення, надають тексту емоційного забарвлення. Це есе пробуджує почуття радості, насолоди, переживання, краси.

Повідомити про помилку
Реклама: