Дієслово

Реклама:

Умова:

1. Прочитайте і порівняйте тексти.
- Сьогодні в Україні мінлива хмарність, часом невеликий дощ. Вітер слабкий.
- Дивлюся ранком – вже заволочено серпанком сіреньким небо. Далі став помалу й дощик накрапати, і вогким холодом до хати зайшов притихлий вітерець.
Леся Українка
2. У якому тексті дощову погоду змальовано образно, а в якому – точно, науково?
3. Складіть і запишіть невеликий текст про хмари: І варіант – у науковому стилі; ІІ варіант – у художньому стилі.


Розв'язання:

3.
І варіант
Хмари
Дощ - саме звичайне явище природи. А дощ береться із хмар. Ну, а звідки беруться хмари?
Сонце зігріває воду в океані, в морі, в річці, в будь-якій калюжі.
Вода випаровується, перетворюється на прозорий пар і піднімається догори, туди, куди захоплюють її за собою теплі потоки повітря, тому що тепле повітря легше холодного. Пар теплий, а коли він торкається до холодного повітря, то перетворюється на крихітні крапельки води. Крапельки легенькі, вони відмінно тримаються в повітрі і весь час переміщаються, тому що їх підштовхують все; нові й нові потоки теплого повітря, що піднімаються з землі. Їх дуже-дуже багато, і всі разом вони утворюють хмару.

ІІ варіант
Хмари
Повіє легенький вітерець і на блакитному небі з’являються – легкі, білосніжні, кумедні хмари. Пливуть собі хмаринки, мов хвильки. А на що схожі хмари?
Здається, звичайна собі хмаринка, такі собі елементи з водяної пари. Та якщо добре придивитися, то можна побачити і дракона, і африканського слоника, і корабель з повітряними вітрилами, які несуть його у незвідані світи. А коли настане зима, то хмарки струсять свої білосніжні мішечки і навколо полетять білі мухи. Вкриють вони дахи будинків, ліси, поля, галявини.
Тому хмари мають дуже важливу роль як основа вологи в природі. Влітку захищають від пекучого сонця, а взимку – від переохолодження.

Повідомити про помилку
Реклама: