СЛОВОТВІР. МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Реклама:

221. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Як ви розумієте сказане в третьому реченні?

1. Збірна України з футзалу пробилася до пів фіналу чемпіонату Європи. 2. У давньогрецькому театрі місця для глядачів розташовували півколом перед сценою. 3. Буває, що люди об’їздили пів світу, а в сусідньому селі не були. 4. Художник-фантаст зобразив напівроботом славетного богатиря із Чорнобаївщини Івана Піддубного. 5. На території Калуського району росте дуб, вік якого може сягати пів тисячоліття. 6. «Ми пройшли лише пів дороги. Попереду дорога до мрії – чемпіонату світу. Слава Україні!» – написав Артем Довбик після футбольного матчу.

II. Виконайте письмово словотвірний розбір виділених слів. Обґрунтуйте написання

Футзалу – скорочення слів «футбол» і «зал», давньогрецькому – складання з двох коренів «давнь» і «грецьк» + закінчення –ому, Чорнобаївщини – складається з прізвища «Чорнобай» та суфіксу «–щини», що вживається для утворення назв місцевості, Калуського – утворене від назви міста «Калуш». Воно складається зі слова «Калусь» (назва міста у родовому відмінку) та прийменника «кого» (родовий відмінок множини.

III. Поясніть уживання розділових знаків в останньому реченні. Складіть і запишіть речення з прямою мовою, використавши одне слово з пів або напів–.

Мама сказала: «Синку, назбирай будь ласка пів ящика яблук».

Повідомити про помилку
Реклама: