12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 2. Важіль. Момент сили

Реклама:

ВПРАВА № 2. 6. До кінців тонкого однорідного стрижня завдовжки 2 м підвішено вантажі масами 14 і 26 кг. На якій відстані від середини стрижня слід розмістити опору, щоб стрижень перебував у рівновазі?


Дано:

  • 𝐿 = 2 м
  • 𝑚1 = 14 кг
  • 𝑚2 = 26 кг

Знайти:

  • 𝑥 = ?

Розв’язання:

Припустимо, що опора розташована на відстані 𝑥 праворуч від середини.

Відстань від опори до 𝑚1: 𝑑1 = 1 + 𝑥

Відстань від опори до 𝑚2 : 𝑑2 = 1 – 𝑥

За правилом важеля:

𝑚1 • 𝑑1 = 𝑚2 • 𝑑2

14 • (1 + 𝑥) = 26 • (1 – 𝑥)

14 + 14⁢𝑥 = 26 – 26⁢𝑥

40⁢𝑥 = 12

𝑥 = 0,3 м

Відповідь: Опору потрібно розмістити на відстані 0,3 м праворуч від середини стрижня.

Повідомити про помилку
Реклама: