12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 2. Важіль. Момент сили

Реклама:

ВПРАВА № 2. 9. Розв’яжіть задачу, розглянуту в § 2, урахувавши, що маса важеля — 500 г.


Дано:

  • 𝑚2 = 4 кг
  • 𝑑1 = 5⁢𝑎
  • 𝑑2 = 3⁢𝑎
  • 𝑚в⁢а⁢ж = 0,5 кг

Знайти:

  • 𝑚1 = ?

Розв’язання:

Для знаходження рівноваги потрібно врахувати момент сили ваги самого важеля (𝑀в). Він діє в тому ж напрямку, що й момент сили першого вантажу (𝑀1). Тому умова рівноваги, або правило моментів, запишеться так:

𝑀1 + 𝑀в = 𝑀2

Розпишемо моменти через маси та плечі сил (𝑑1 = 5⁢𝑎, 𝑑2 = 3⁢𝑎, плече ваги важеля 𝑑в = 𝑎):

𝑚1⁢𝑔⁡𝑑1 +𝑚в⁢𝑔⁡𝑑в =𝑚2⁢𝑔⁡𝑑2

Після скорочення на 𝑔 та підстанови відомих значень (𝑚в = 0,5 кг, 𝑚2 = 4 кг) отримаємо:

𝑚1 • 5⁢𝑎 + 0,5 • 𝑎 = 4 • 3⁢𝑎

Розділимо обидві частини рівняння на 𝑎:

5⁢𝑚1 + 0,5 = 12

5⁢𝑚1 = 11,5

𝑚1 = 2,3⁢ к⁢г

Відповідь: маса першого вантажу становить 2,3 кг.

Повідомити про помилку
Реклама: