1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 3. Рухомий і нерухомий блоки
Реклама:
| Назад до 1 | № 2 | Вперед до 3 |
ВПРАВА № 3. 2. Кінець мотузки тягнуть із силою 40 Н (рис. 2). Якою є маса вантажу? На скільки підніметься вантаж, якщо витягти мотузку на 24 см?

Дано:
- 𝐹 = 40 Н
- 𝑠 = 24 см
- 𝑔 ≈ 10 Н/кг
Знайти:
- 𝑚 – ?
- ℎ – ?
Розв’язання:
Система на рис. 2 складається з одного рухомого та одного нерухомого блока. Ця система дає виграш у силі у 2 рази, а отже, програш у відстані також у 2 рази.
Знайдемо вагу вантажу 𝑃.
Оскільки система дає виграш у силі у 2 рази, вага вантажу буде вдвічі більшою за прикладену силу:
𝑃 = 2 • 𝐹
𝑃 = 2 • 40 Н = 80 Н
Знайдемо масу вантажу: 𝑚 = 𝑃𝑔
𝑚 = 80 Н/10 Н/кг = 8 кг
Висота підйому вантажу ℎ буде вдвічі меншою за довжину 𝑠 витягнутої мотузки: ℎ = 𝑠/2
ℎ = 24 см/2 = 12 см
Відповідь: маса вантажу становить 8 кг, вантаж підніметься на 12 см.
Реклама: