1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 3. Рухомий і нерухомий блоки
Реклама:
| Назад до 2 | № 3 | Вперед до 4 |
ВПРАВА № 3. 3. Яку силу F треба прикласти до вільного кінця мотузки (див. рис. 2), щоб підняти вантаж масою 100 кг, якщо маса рухомого блока становить 2 кг? Вважайте, що тертя в осях відсутнє.

Дано:
- 𝑚вант = 1 00 кг
- 𝑚блок = 2 кг
- 𝑔 ≈ 10 Н/кг
Знайти:
- 𝐹 – ?
Розв’язання:
Прикладена сила 𝐹 повинна піднімати і вантаж, і рухомий блок.
Знайдемо сумарну вагу 𝑃сум, яку необхідно підняти:
𝑃сум = (𝑚вант + 𝑚блок) • 𝑔
𝑃сум = (100 кг + 2 кг) • 10 Н/кг =
= 102 кг • 10 Н/кг = 1 020 Н
Система блоків на рис. 2 дає виграш у силі у 2 рази.
Отже, сила 𝐹, яку треба прикласти, дорівнює половині сумарної ваги:
𝐹 = 𝑃сум/2
𝐹 = 1020 Н/2 = 510 Н
Відповідь: необхідно прикласти силу 510 Н.
Реклама: