12 балів

2. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ. ТЕПЛОВІ ЯВИЩА - §22. Кипіння. Питома теплота пароутворення

Реклама:

Вправа №22

4. Рідка речовина масою 50 г нагрівається, а потім починає кипіти. За графіком залежності температури цієї речовини від кількості поглиненої нею теплоти (рис. 1) визначте: а) що це за речовина; б) якою є питома теплота пароутворення цієї речовини.


а) З графіка видно, що речовина починає кипіти за температури 78 °C. Це характерна температура кипіння для спирту.

б) Q = rm; Q = 50 кДж - 5 кДж = 45 кДж.

r = Q/m = 45 • 103/5 • 10-2 = 9 • 105 = 900 кДж/кг.

Повідомити про помилку
Реклама: