Олександр Олесь

Реклама:

11. Доведіть, що вірш «З журбою радість обнялась…» написаний у неоромантичному стилі.

Ознаки неоромантичного стилю: звернення до чуттєвої сфери людини, емоційно-інтуїтивного пізнання; змалювання не маси, а яскравих, неповторних індивідуальностей, які борються за досягнення ідеалу часто попри безнадійну ситуацію; герої позначені внутрішнім аристократизмом, бажанням змінити сірість повсякдення; використання умовних, фантастичних образів, ситуацій, сюжетів; домінування символіки.

Які з наведених ознак наявні в поезії «З журбою радість обнялась…»? Поет — це людина контрастного світовідчуття, тому в творі передає протилежні відчуття й емоції — захоплення й розпачу, радості й смутку, щастя і муки. Відповідно до символістського світосприйняття, єдність і боротьба цих протилежностей і є сутністю людського буття у контрастному світі. Ліричний герой перебуває в пошуках особистого щастя, він охоплений протиборством почуттів. Як бачимо з вірша, журба і радість, щастя і мука, смерть і воскресіння, день і ніч — ці антитези завжди переплітаються у світовідчутті та творчості митця, власне, як і в реальному житті, що зіткане з химерних суперечностей. Життєві негаразди часто породжують зневіру й самотність. Між цими відчуттями точиться вічна боротьба. Цю закономірність майстерно втілюють визначальні художні засоби вірша — антитеза й оксиморон:

В обіймах з радістю журба.
Одна летить, друга спиня...
І йде між ними боротьба,
І дужчий хто, не знаю я.

Журба і радість уособлюються, поміж них з’являється ліричне «я». Реальне переплітається з містичним, витворюючи багатозначний образ художнього світу.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->