Олександр Олесь

Реклама:

4. Чому Олександр Олесь був змушений покинути Україну в 1919 р. й решту життя прожити за кордоном?

Хоча поет не був політичним діячем, але його чутлива душа не могла залишатися байдужою до тогочасних подій. З огляду на ймовірні переслідування більшовицьким урядом у 1919 р. Олександр Олесь залишив Україну. Спочатку він виїхав до Будапешта як аташе з питань культури посольства Української Народної Республіки в Угорщині, з 1920 р. проживав у Відні, де очолював Союз українських журналістів і редагував журнал «На переломі». Під псевдонімом В. Валентин друкував свої публікації, а 1912 р. під цим самим псевдонімом вийшла його нова книга «Перезва».

У 1923 р. Червоний Хрест допоміг дружині та синові письменника виїхати за кордон. Сім’я Кандиб возз’єдналася. Олег у Карловому університеті вивчав слов’янську археологію і восени 1930 р. навіть захистив дисертацію, працював у Чеському національному музеї, викладав у Гарварді, мав активну громадянську позицію. Батько пишався сином. Олег успадкував від батька поетичний дар, згодом став відомий як поет Олег Ольжич.

Із 1924 р. Олександр Олесь жив у Празі.

Помер письменник 22 липня 1944 р., похований на Ольшанському кладовищі в Празі, а у 2017 р. його прах перепоховали в Києві, на Лук’янівському кладовищі.

Повідомити про помилку
Реклама:
-->