1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 7. Механічна енергія. Кінетична і потенціальна енергії
Реклама:
| Назад до 7 | № 8 | Вперед до 9 |
ВПРАВА № 7. 8. За графіком шляху тіла масою 16 кг (див. рисунок) визначте кінетичну енергію тіла.

Дано:
- 𝑚 = 16 кг
- 𝑙 = 15 см = 0,15 м
- 𝑡 = 6 с
Знайти:
𝐸𝑘 = ?
Розв’язання:
Визначення швидкості тіла:
Швидкість при рівномірному русі обчислюється за формулою:
𝑣 = 𝑙/𝑡
Підставимо числові значення:
𝑣 = 0,15 м/6 с =0.025 м/с
Обчислення кінетичної енергії:
Кінетична енергія тіла розраховується за формулою:
𝐸𝑘 = 1/2 • 𝑚 • 𝑣2
Підставимо відомі значення:
𝐸𝑘 = 1/2 • 16 кг • (0,025 м/с)2 =8 • 0,000625 = 0,005 Дж
Відповідь: Кінетична енергія тіла становить 𝐸𝑘 = 0,005 Дж = 5 мДж.
Реклама: