1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 5. Потужність
Реклама:
| Назад до 4 | № 5 | Вперед до 6 |
ВПРАВА № 5. 5. На графіку подано залежність сили тяги мотоцикла від шляху, який він долає за 2 хв руху. Визначте середню потужність двигуна мотоцикла.

Дано:
- 𝑡 = 2 хв = 120 с
- На відрізку 0…600 м: 𝐹 лінійно зростає від 0 до 1,5 кН
- На відрізку 600…1200 м: 𝐹 = 1,5 кН (стала)
Знайти:
- 𝑁 = ?
Розв’язок:
Середня потужність за час 𝑡:
𝑁 = 𝐴/𝑡
Робота дорівнює «площі під графіком» 𝐹(𝑙).
- Ділянка 1 (трикутник, 0…600 м):
𝐴1 = 1/2 • 1,5 кН • 600 м = 450 кН•м
- Ділянка 2 (прямокутник, 600…1200 м):
𝐴2 = 1,5 кН • 600 м = 900 кН•м
Загальна робота:
𝐴 = 𝐴1 + 𝐴2 = 1350 кН • м = 1,35 • 106 Дж
Середня потужність:
𝑁 = 1,35 • 106 Дж/120 с = 1,125 • 104 Вт = 11,25 кВт
Відповідь: 𝑁 = 11,25 кВт.
Реклама: