12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 5. Потужність

Реклама:

ВПРАВА № 5. 6. «Три ущелини» — розташована в Китаї найпотужніша гідроелектростанція у світі. Вона може замінити 9 атомних електростанцій. Висота її греблі дорівнює приблизно 180 м, потужність водного потоку — 22,5 ГВт. Визначте об’єм води, що падає з греблі за хвилину.


Дано:

  • 𝑃 = 22,5 • 109 Вт
  • ℎ = 180 м
  • 𝑡 = 60 с
  • 𝜌 = 1000 кг/м3
  • 𝑔 = 10 м/с2 (за умовою)

Знайти: 𝑉 = ?

Розв’язок:

𝑃 = 𝐴/𝑡 = 𝑚 • 𝑔 • ℎ/𝑡 = 𝜌 • 𝑉 • 𝑔 • ℎ/𝑡 ⇒ 𝑉 = 𝑃 • 𝑡/𝜌 • 𝑔 • ℎ

𝑉 = 22,5 • 109 Вт • 60 с/1000 кг/м3 • 10 м/с2 • 180 м = 7,5 • 105 м3

Відповідь: 𝑉 ≈ 7,5 • 105 м3 за хвилину.

Повідомити про помилку
Реклама: