1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 5. Потужність
Реклама:
| Назад до 6 | № 7 |
ВПРАВА № 5. 7. Скориставшись додатковими джерелами інформації, складіть 1–2 задачі за темою § 5. Розв’яжіть одержані задачі.
7.1. Санки тягнуть рівномірно по горизонталі силою 𝐹 = 120 Н на відстань 𝑙 = 150 м за 𝑡 = 2 хв. Знайти середню потужність.
Дано:
- 𝐹 = 120 Н
- 𝑙 = 150 м
- 𝑡 = 120 с
Знайти:
- N = ?
Розв’язок:
𝐴 = 𝐹 • 𝑙 = 120 • 150 = 1,8 • 104 Дж
𝑁 = 𝐴/𝑡 = 1,8 • 104/120 = 150 Вт
Відповідь: 150 Вт.
7.2. Електромотор піднімає вантаж масою 𝑚 = 200 кг на висоту ℎ = 12 м за 𝑡 = 30 с. Знайти потужність (втрати знехтувати).
Дано:
- 𝑚 = 200 кг
- ℎ = 12 м
- 𝑡 = 30 с
- 𝑔 = 10 м/с2
Знайти:
- 𝑁 = ?
Розв’язок:
𝐴 = 𝑚 • 𝑔 • ℎ = 200 • 10 • 12 = 2,4 • 104 Дж
𝑁 = 𝐴/𝑡 = 2,4 • 104/30 = 8 • 102 Вт = 0,8 кВт
Відповідь: 0,8 кВт.
Реклама: