12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі

Реклама:

ВПРАВА № 9. 1. Камінь масою 500 г кинули вертикально вгору зі швидкістю 20 м/с. Визначте кінетичну і потенціальну енергії каменя на висоті 10 м.


Дано:

  • 𝑚 = 0,5 кг;
  • 𝑣0 = 20 м/с;
  • ℎ = 10 м.

Знайти:

  • 𝐸к – ?
  • 𝐸п – ?

Розв’язання:

У верхній точці вся кінетична енергія, що надали тілу, перейде у потенціальну: 𝐸к = 𝐸п, Отже, найвища висота польоту:

H = 𝑣2/2𝑔 = 400 м2/с2 / 20 Н/кг = 20 м.

Треба знайти енергії при русі вгору.

За означенням:

𝐸п = 𝑚𝑔ℎ = 0,5 кг • 10 Н/кг • 10 м = 50 Дж.

Початкова кінетична енергія буде:

𝐸к0 = 1/2 𝑚𝑣2 = 1/2 • 0,5 кг • 400 м2/с2 = 100 Дж.

За законом збереження енергії:

𝐸к = 𝐸к0 – 𝐸п = 100 Дж – 50 Дж = 50 Дж.

Відповідь: 50 Дж; 50 Дж.

Повідомити про помилку
Реклама: