12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі

Реклама:

ВПРАВА № 9. 5. Кульку кинули горизонтально з висоти 4 м зі швидкістю 8 м/с. Визначте швидкість руху кульки в момент падіння на поверхню землі.


Дано:

  • ℎ = 4 м;
  • 𝑣0 = 8 м/с.

Знайти:

  • 𝑣 – ?

Розв’язання:

Закон збереження енергії.

𝐸к0 + 𝐸p0 = 𝐸к + 𝐸p, враховуючи, що 𝐸p = 0, а 𝐸к = 𝑚𝑣2/2, 𝐸p = 𝑚𝑔ℎ,

маємо: 𝑚𝑣02/2 + mgh = 𝑚𝑣2/2,

𝑣02/2 + 𝑔ℎ = 𝑣2/2, 𝑣02/2 + 2𝑔ℎ = 𝑣2, тоді:

𝑣 = √𝑣02+ 2𝑔ℎ;

𝑣 = √((8 м/с)2 + 2 • 10 м/с • 4 м) = 12 м/с.

Відповідь: 𝑣 = 12 м/с.

Повідомити про помилку
Реклама: