12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі

Реклама:

ВПРАВА № 9. 4. М’яч кинули вертикально вгору зі швидкістю 8 м/с. Визначте, на який висоті швидкість руху м’яча зменшиться вдвічі.


Дано:

  • 𝑣1 = 8 м/с;
  • 𝑣2 = 0,5𝑣1 = 4 м/с.

Знайти:

  • ℎ – ?

Розв’язання:

За законом збереження енергії: 𝐸к1 = 𝐸к2 + 𝐸п.

Звідси 𝐸п = 𝐸к1 – 𝐸к2, тобто 𝑚𝑔ℎ = 1/2 𝑚𝑣12 – 1/2 𝑚𝑣22.

Після скорочення маси маємо:

ℎ = 𝑣12 - 𝑣22/2𝑔 = 64 м2/с2 - 16 м2/с2 / 20 Н/кг = 2,4 м.

Відповідь: 2,4 м.

Повідомити про помилку
Реклама: