12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі

Реклама:

ВПРАВА № 9. 3. Пружинний пістолет заряджають кулькою масою б г і стріляють угору. На яку висоту підніметься кулька, якщо пружину жорсткістю 180 Н/м було стиснуто на 4 см?


Дано:

  • 𝑚 = 0,006 кг;
  • k = 180 Н/м;
  • х = 0,04 м.

Знайти:

  • ℎ – ?

Розв’язання:

За законом збереження енергії: 𝐸пр = 𝐸п.

𝐸пр = kx2/2;

𝐸п = 𝑚𝑔ℎ;

kx2/2 = 𝑚𝑔ℎ;

ℎ = kx2/2𝑚𝑔 = 180 • 0,042/2 • 0,006 • 10 = 0,288/0,12 = 2,4 м.

Відповідь: 2,4 м.

Повідомити про помилку
Реклама: