1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі
| Назад до 5 | № 6 | Вперед до 7 |
ВПРАВА № 9. 6. Вантаж масою 40 кг скинули з літака. Після того як на висоті 400 м швидкість руху вантажу досягла 20 м/с, він почав рухатися рівномірно. Визначте: 1) повну механічну енергію вантажу: а) на висоті 400 м; б) в момент приземлення; 2) енергію, на яку перетворилася частина механічної енергії вантажу.
Дано:
- 𝑚 = 40 кг;
- ℎ1 = 400 м;
- 𝑣 = 20 м/с.
Знайти:
- 𝐸1 – ?,
- 𝐸2 – ?,
- 𝐸3 – ?
Розв’язання:
1) Вантаж спочатку вільно падає і проходить шлях
ℎ2 = 𝑣2- 𝑣02/2𝑔, де 𝑣0 = 0, ℎ2 = 20 м/с / 2 • 10 м/с2 = 20 м.
Тому повна механічна енергія вантажу на висоту 400 м – потенціальна енергія вантажу в момент скидання з літака.
𝐸1 = 𝑚𝑔(ℎ1 + ℎ2),
𝐸1 = 40 кг • 10 м/с2 • (400 м + 20 м) = 168 кДж.
2) В момент приземлення вантаж мав швидкість 20 м/с. Тому повна механічна енергія вантажу в момент приземлення – кінетична енергія вантажу в цей момент.
𝐸2 = 𝑚𝑣2/2,
𝐸2 = 40 кг • 20 м/с 2 / 2 = 8 кДж.
3) Енергія, на яку перетворилася частина механічної енергії вантажу:
𝐸3 = 𝐸1 – 𝐸2,
𝐸3 = 168 кДж – 8 кДж = 160 кДж.
Відповідь: 𝐸1 = 168 кДж, 𝐸2 = 8 кДж, 𝐸3 = 160 кДж.