12 балів

1. МОМЕНТ СИЛИ. МЕХАНІЧНА РОБОТА - § 9. Учимося розв’язувати задачі

Реклама:

ВПРАВА № 9. 7. Складіть задачу, обернену до задачі, розв’язання якої подано на заставці до § 9, і розв’яжіть її.


Пряма задача:

𝑣 = х • √k/m = 0,04 • √125/0,05 = 0,04 • 50 = 2 м/с.

Оберненна задача: Кулька масою 50 г вилітає з горизонтально розташованого пружинного пістолета зі швидкістю 2 м/с. Стиснення пружини становить 4 см. Знайти жорсткість пружини.

Дано:

  • 𝑚 = 0,05 кг;
  • х = 0,04 м;
  • 𝑣 = 2 м/с.

Знайти:

  • k – ?

Розв’язання:

За законом збереження енергії: Епр = Еп.

𝐸пр = kx2/2;

𝐸п = 𝑚𝑣2/2;

kx2/2 = 𝑚𝑣2/2;

k = 𝑚𝑣2/x2 = 0,05 • 22/0,042 = 125 Н/м.

Відповідь: k = 125 Н/м.

Повідомити про помилку
Реклама: